Skalne miasto 

Pierwszą znaczącą skałą tego obwodu jest Łowca skał, a za nim Gniazdo orła, a za nim jedna z najpiękniejszych formacji Dzbana, której ucho ma kształt Delfina. Sala Krakonosa znajduje się po prawej stronie drogi, a za nią Babcia Babci. Za mostem w poprzek potoku, który w rzeczywistości jest rzeką Metuji, stoi na szczycie wspaniała Głowa Cukru, wspierana przez dzieci odwiedzających, że patyki nie spadają. Droga jest następnie odwracana, a na skrzyżowaniu z wąwozem Rrechova po prawej stronie sąsiaduje z Varhany i Helmice. Trasa krajoznawcza jest kontynuowana po lewej stronie, zgodnie z hełmem rycerza, ale widoczna tylko podczas patrzenia w do tyłu.

GilotinaHned dla Mitten gdzie skały, pozostawiając tylko wąskie przejście z gotycką Bramę, dawniej wejście do rzeczywistej skalnego miasta. Długi Korytarz jest kwadratem Elephant, potem kochanką i Giant sypialni, potem w lewo wysokie Dywany stoku i Hribek i poza Dziesięć Przykazań to Freer obowiązuje tam, gdzie jest ząb, a następnie Diabelski Most i opuścił jeden z największych skalnych wież Elizabeth. Przechodzimy obok Kamienia Grzmotu, za którym po prawej stronie znajduje się kilka atrakcji. Jest Madonna i Karzeł, a także ładny portret Lwicy. Ta część wycieczki jest zamknięta przez Mały Plac ze Srebrną Wiosną i Małym Wodospadem.

Wspaniała panorama
Zeby to zjazd do wielkiego wodospadu w dół po schodach z 1820 roku z widokiem na korony świętego Wacława z jagnięciną i rockowej panoramie Don Kozaków. Przed wejściem do kopuły z popiersiem Johanna Wolfganga Goethego z tablicą upamiętniającą wizytę.

Burmistrz i burmistrz
Burmistrz i burmistrz Rockowego Wodospadu mogą znaleźć romantyczny Staw z możliwością przejażdżki po szlakach. Po powrocie do małego placu nadal w prawo obok Prochowa do Castle Rock, gdzie najpiękniejszy widok na Lovers, najwyższy i najpiękniejszych krajobrazów w regionie. U jego stóp, na drodze do wąwozu Rerichova rock Chapel dedykowanych wspinaczy, którzy swoje życie powiązanych z tych skał. Stamtąd idzie do punktu vista powyżej Rerichova przełomem na górskich, Castle Rock Lovers i dwie wieże Gilotyny. Po nim żółw, cukier ze smukłym kominem i wspaniały widok na ogromny suk. Po lewej stronie znajduje się Korona Stefańska, pośrodku burmistrza i po prawej burmistrzu. Pomiędzy nimi przechodzimy przez wąską, wąską Mysią Dziurę, do fortepianu Krakonoš. Pętla kończy Rock Echo w 1783 roku, gdzie został dla przyjemności turystów grał na francuskich rogami i wystrzelił z moździerzy.

Echa
Echo strzału trafiło siedem razy ze ściany Wzgórza Krzyża. Całą trasę można zakończyć po powrocie spacerując po dawnej piaskarni Lom dzisiaj, naturalnie zalanej podziemnymi źródłami. Istnieje również możliwość przejażdżki łodzią. Turyści przybywający z Centrum Informacyjnego wchodzą tutaj na skały – przy kasie nr 2.

Otwarte przez cały rok!
Wszelkie ograniczenia, szczególnie w sezonie zimowym, można sprawdzić w centrum informacyjnym.
Praktyczne informacje dla odwiedzających

Sezon zimowy
Ograniczenia w sezonie zimowym może obejmować tylko wybrane obszary i drogi, większą część obwodu, ale jest otwarty przez cały rok, wszystkie z widokiem na aktualnych warunkach śniegowych i pogodowych.

Popularne miejsca turystyczne w Broumovska

Cross the Hill
Krzyżowy szczyt (667 m nm) ze skalistym grzbietem otwiera się naprzeciwko skał Adrspach … czytaj dalej

 Zamek Adrspach
Ruiny zamku o tej samej nazwie znajdują się na północnym krańcu Skalnego Miasta Teplicko-Adrspach … przeczytaj więcej

Fauna i flora
Szczególnie ważne dla fauny są mokradła, głównie torfowiska wewnątrz piaskowca. Skalne miasto.

*Tekst https://adrspach.cz/adrspasske-skaly/

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *