Fotografia Maciej Załuski

maciejzaluski.pl fotografia, zdjęcia, sesje5

Fotografia jest moją pasją. Od kiedy dostałem pierwszy aparat fotograficzny marki Smiena uwieczniałem wszystko, co przykuło moją uwagę. Potem wszedłem w posiadanie Zenita i moje zdjęcia zaczęły nabierać barw. Po analogowym Nikonie F65 nastąpiła przerwa, bo nie umiałem się znaleźć w cyfrowej rzeczywistości. Po kilku latach kupiłem kolejny aparat D7000 i na nowo zacząłem poznawać świat fotografii cyfrowej. Za każdym razem uczę się czegoś nowego, wydłużam lub skracam czas, bawię się światłem. Bardzo lubię fotografować zwierzęta, a najbardziej psy i konie.

 

maciejzaluski.pl fotografia, zdjęcia, sesje3

Z wędrówek po górach i dalekich podróży zawsze przywożę masę zdjęć. Uwielbiam światło i zachody Słońca. Potrafię godzinami czekać na to jedno najlepsze ujęcie, promyk słońca. Wyjazdy na wakacje i inne wypady podporządkowane są fotografii, gdzie każda chwila zostaje zamknięta w fotografii. Noszenie sprzętu nie należy do najlżejszych, ale czego się nie robi dla uchwycenia doskonałego momentu. Czasem doskwiera słońce a czasem mróz i zamieć śnieżna. Niczego nie robię na siłę oraz pod przymusem i jak najdalej uciekam od pozowanych zdjęć. Jeżeli chodzi o zdjęcia weselne, komunijne i chrzciny, to nie jest moja bajka – choć kilka wyjątków zrobiłem. Uwielbiam „łapać” fotografie gdy ludzie są tego nieświadomi, bo można zatrzymać wtedy prawdziwą chwilę. Dzięki pozostałym pasjom, które uskuteczniam mam dostęp do wspaniałych pracujących psów, pięknych terenów off roadowych, lub motocykle i ludzi którzy łączą tą samą pasję co ja. Uważam, że jest tyle wspaniałych rzeczy na świecie które są na wyciągnięcie ręki a większość ludzi nawet ich nie zauważa.

Najbardziej cieszy mnie, gdy mój sposób postrzegania świata podoba się innym.

maciejzaluski.pl fotografia, zdjęcia, sesje4

Poprzez fotografię wyrażam nie tylko to co widzę, lecz również to co jest we mnie. Mam świadomość własnych braków, ale wierzę, że z każdą fotografią prezentowany przeze mnie świat jest coraz piękniejszy. Na dzień dzisiejszy posiadam Nikon D850 i kilka obiektywów Nikkor. Ostatnio doszedł obiektyw Sigma 60-600, który idealnie wypełnił lukę w fotografii sportowej. Teraz fotografia koni na zawodach konnych będzie o wiele łatwiejsza.

Życzę miłego oglądania,
Maciej Załuski.